Rok 2020

Transmisje z liturgii w okresie pandemii koronawirusa

Powoli kończy sie okres surowych restrykcji sanitarnych. Nadal przewidujemy transmisje z liturgii niedzielnej i świątecznej Mszy św. o godz. 10.30, szczególnie dla osób chorych.

Archiwalne nagrania od I Niedzieli Adwentu 29.XI.2020 do święta Chrztu Pańskiego 10.I.2021 znajdują się TUTAJ.

Nagrania samej Liturgii Słowa poczynając od Niedzieli Trójcy Świetej do Uroczystości Chrystua Króla można odsłuchać TUTAJ.

Można również TUTAJ przesłuchać archiwalne homilie wraz z całą Liturgią Słowa z okresu paschalnego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

25 grudnia - życzenia ks. bpa Wiesława na Boże Narodzenie

29 listopad - słowo bpa Wiesława na nowy rok kościelny

W szczególności do osób zaangażowanych w życie róznych wspólnot w parafiach swoje słowo kieruje bp Wiesław

11 listopada zmarł śp. Mariusz Jarlak

Śp. Mariusz Jarlak był trenerem w SL-SALOS Przeczno od jesieni 2007 do 2010 r. Niech odpoczywa w pokoju!

1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych - aktualizacja 31 października

W uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada będą trzy Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 12.00 z nagłośnionym terenem przy obu drzwiach wejściowych do kościoła, aby w praktyce wszyscy chętni mogli uczestniczyć we Mszy św.  Wewnątrz kościoła może przebywać jednocześnie około 25 osób, na zewnątrz pozostali z zachowaniem bezpiecznego dystansu. Wszystkich obowiązują maseczki... Komunię św. będę rozdzielał najpierw osobom stojącym na zewnątrz przy bocznym wejściu.

Nie będzie wspólnej procesji na cmentarzu. Natomist 2 listopada zgodnie z naszą tradycją trzy Msze św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.00 z wypominkami jednorazowymi. W tym roku decyzją Stolicy Apostolskiej cały listopada (a nie jak dotychczas oktawa uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada) jest okresem w którym w sposób szczególny możemy poprzez łaskę odpustu zupełnego pomóc zmarłym. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wewnętrzna decyzja o zerwaniu z każdym grzechem oraz dowolna modlitwa na cmentarzu. Księża biskupi apelują o rozłożenie odwiedzin cmentarzy w kolejne dni po uroczystości Wszystkich Świętych. Zapraszam więc do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. i później do pełnego uczestnictwa w Eucharystii w dowolnym dniu powszednim.

20 październik - zmarł nasz przyjaciel bp Bogdan Wojtuś

Przyjmował nas kilka razy, gdy z dziećmi I-Komunijnymi pielgrzymowaliśmy do grobu św.Wojciecha w Gnieźnie.

10 października - beatyfikacja Karola Acutis

Karol urodził się 3 maja 1991 r., w dniu święta NMP Królowej Polski. Zostało ochrzczony 18 maja, w dniu 71 urodzin Jana Pawła II. Był Włochem, choć jego babcia była Polką, a jego opiekunką była polska studentka... Do I Komunii św. przystąpił, gdy miał 7 lat i odtąd każdego dnia uczestniczył w Mszy św. i karmił się Eucharystią... Mówił: "Eucharystia to moja autostrada do nieba". Jako młody chłopak zafascynował się komputerami, tworzył programy i strony internetowe.  Najbardziej znana jest strona poświęcona cudom Eucharystycznym. Znając zagrożenia wynikające z nadużywania internetu mówił: "Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako kserokopie".  Gdy miał 15 lat zwykłe przeziębienie niespodziewanie przekształciło się w galpującą białaczkę. Umiera w opinii świętości 12 października 2006 r. W 2019 r., gdy jego ciało przeniesiono do sanktuarium w Asyżu, okazało się, że pozostało w stanie nienaruszonym. Papież Franciszek ukazuje przyszłego świętego jako patrona dla młodzieży. Beatyfikowany będzie 10 października w Asyżu.

3 październik - Inauguracja roku SALOS-u

Tradycyjnie wraz z SALOS-em z Torunia rozpoczęliśmy rok pracy od Mszy św. w Przecznie i rozgrywek piłkarskich połączonych z ogniskiem.

27 września - Puchar Akademii Sarenek

Następnego dnia w deszczowej pogodzie nasze dziewczyny wystartowały w zawodach organizowanych w pobliskiej Złejwsi Małej, która jest większą wioską od sąsiedniej Złejwsią Wielkiej...

25-26 września - Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Kutnie

To najważniejsze wydarzenie w kalendarzu Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polski. Po eliminacjach w 5 inspektoriach salezjańskich najlepsze drużyny spotykają się na wielkim finale. Po jednej drużynie z każdej inspektorii (4 Salezjanów i 1 Sióstr Salezjanek) oraz drużyna gospodarzy.

 

10 września wznowienie zajęć na basenie

Po przerwie, związanej z ograniczeniami sanitarnymi od 7 marca i remoncie basenu, 10 września wznawiamy zajęcia na basenie w każdy czwartek od godz. 18.00 do 20.00. Zapraszamy!

Zajęcia są dofinansowane

przez: oraz Powiat toruński

6 września - I Komunia św.

Zmiana terminu podyktowana była trudnościami związanymi z ograniczeniami sanitarnymi...

4 września procesja do kapliczki św. Rozalii

Tradycyjnie na rozpczęcie roku szkolnego udamy się po Mszy św. o godz. 18.00 z różańcem do kapliczki św. Rozalii w przeczeńskim lasku. W tym roku procesja będzie miała wyjątkowy charakter z racji modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa. Wezmą w niej również udział samorządowcy z całej naszej Gminy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także poprzez łącza internetowe.

16-23 sierpnia - obóz sportowy w Tatrach

3 i 5 sierpnia - Spływy kajakowe

12 lipca godz. 16.00 - Koncert organowy

Zapraszam na kolejny kncert w wykonaniu Ennio Cominettiego - wybitnego organisty z Włoch.

Początek wakacji

Wspólnota SALOS-u od rozgrywek piłkarskich połączonych z ogniskiem rozpoczęła czas zajęć wakacyjnych.

Ciąg dalszy odmrażania duszpasterstwa

Przestały obowiązywać limity osób mogących uczestniczyć w kulcie religijnym w kościele lub na wolnym powietrzu. Jedynym warunkiem jest używanie maseczek (zasłaniających usta i nos) wewnątrz kościoła. Natomiast na zewnątrz (procesje, pogrzeby itp.) zachowanie dystansu 2-metrowego lub używanie maseczek. Z dniem 6 czerwca odwołana została również dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.

Przygotowanie do bierzmowania

Zapraszam do czynnego włączenia się młodzieży przy wsparciu internetu. Kolejna katecheza TUTAJ.

Procesja Bożego Ciała

W tym roku prcesja Bożego Ciała dotarła do wszystkich domów naszej parafii. Poniżej trasa i przebieg procesji.

Pogrzeb śp. Stanisławy Łubianka (+12.V.2020)

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 16 maja o godz. 10.00 wspólną modlitwą różańcową w kostnicy. Msza św. zostanie odprawiona w kościele o godz. 11.00. Z uwagi na ograniczenia sanitarne i liczną rodzinę Zmarłej, w pogrzebie uczestniczyć może wyłącznie najbliższa rodzina. Pozostałych Parafian i przyjacół Zmarłej zapraszamy do łączności duchowej za pośrednictwem transmisji internetowej. Śp. Stnisława spocznie na wieczny odpoczynek przy swoim mężu śp. Wiesławie. Kolejne Mszae św. w intencji śp. Stanisławy zostaną odprawione w niedzielę 24 maja o godz. 12.00 oraz w czwartek 18 czerwca o godz. 18.00.

Odmrażanie duszpasterstwa

Przy łagodzeniu obostrzeń sanitarnych czas wracać do normalnego uczestnictwa w duszpasterstwie parafialnym.

 

Okres paschalny w parafii

Okres Wielkiego Postu stał się wyjątkowym przygotowaniem do centralnych uroczystości Triduum Paschalnego. Całość przygotowań i przebieg liturgii został udokumentowany dzięki wsparciu firmu KDFilm Krzysztofa Kosiarskiego w Torunia, za co mu serdecznie dziękujemy.

Archiwizujemy poniżej Liturgię Słowa z okresu Wielkikiego Postu i całego okresu Wielkanocnego.

Zmiany w duszpasterstwie po 25 marca

Epidemia koronawirusa wymusiła szereg zmian w pracy duszpasterskiej w najbliższym czasie.

Modlitwy do naszej Patronki św. Rozlii

W wielu miejscach w naszej Ojczyźnie rozsiane są kapliczki świadczące o cudownych interwncjach Opatrznści Bożej podczas epidemii. Jedną z nich jest kapliczka św. Rozalii w naszym przeczeńskim lasku. W kapliczce zbudowanej wokół pnia drzewa umieszczone są dwie figury: św. Rozalii i św. Rocha. Jedna z rodzin z Łubianki wybrała się na spacer, połączony z rozważaniem Drogi Krzyżowej, zakończony przy kapliczce św. Rozalii. To jedna z inicjatyw łącząca modlitwę z pogłębianiem więzi rodzinnych. Dziękuję za to świadectwo.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, fizyczną i duchową, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bez­piecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - Nasza Patronko - cieszysz się wie­czną radością w niebie. Amen.

20 marca - Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa była szukaniem rozeznania w dzisiejszej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

link do rozważań

15 marca - otwarcie kościoła dla modlitwy przez cały dzień

Od dziś nasza świątynia jest otwarta przez cały dzień od godz. 8 do godz 18.

Wejdź na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem !

Plany duszpasterskie na rok 2020

Epidemia koronawirusa postawiła duży znak zapytania wobec wielu inicjatyw, szczególnie tych związanych z wyjazdami. Plany ulegają ciągłym zmianom i doświadczenie pandemii uczy nas pokornego zawierzania wszystkiego Opatrzności Bożej.

6 - 8 marca - Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

Nasze dziewczęta reprezentowały nasz klub sportowy na igrzyskach ogólnopolskich w Żyrardowie.

26 luty - 1 marca - Misje święte

Misje Święte poprowadził michalita ks. Antoni Obrzut. Szczególnym rysem była druga już w naszej parafii peregrynacja figury św. Michała Archanioła z góry Gargano we Włoszech, gdzie miały miejsce objawienia św. Michała Archanioła.

22 lutego - święto SL-SALOS Przeczno

Obchody ku czci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego - naszego Patrona - to nasze doroczne święto

17 luty - rozpoczynamy zajęcia na basenie

Zapraszamy wszystkie dzieci z parafii do korzystania z zajęć na basenie.

6 stycznia - Jasełka

Tradycyjne jasełka zaprezentował w tym roku nasza parafialna schola.

Informacje z ubiegłego roku

Rozliczenie PIT-u

Zachęcamy do odpisu 1% podatku na nasz klub sportowy SL-SALOS Przeczno. Mozna to zrobić za pomocą programu znajdującego soe pod poniższym linkiem, lub odręcznie podając numer KRS 0000262613. https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000262613/