2014-09-14

Od sobotniego wieczoru trwa w naszej parafii wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uroczystością odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego. Bezpośrednio po Mszy św. będzie można również oddać cześć relikwiom Krzyża Świętego, które parafia otrzymała przed kilku miesiącami. Gorąco zachęcam, aby każdy parafianin trwał w tym dniu przez godzinę w cichej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

* * *

W środę zapraszam członków parafialnego zespołu Caritas na spotkanie po Mszy św. wieczornej na godz. 18.30 do nowej świetlicy parafialnej.

* * *

Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. w piątek o godz. 17.00.

* * *

Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedzielę bezpośrednio po sumie. Dziś po sumie w kościele proszę o podpisanie listy obecności.

W sobotę delegacja młodzież z naszej parafii jest zaproszona na diecezjalną inaugurację Światowych Dni Młodzieży do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu na godz. 10.00. W programie Eucharystia połączona z wręczeniem delegacji poszczególnych parafii symboli Światowych Dni Młodzieży. Po Mszy św. koncert Tomka Kamińskiego oraz Mary Kanini z Kenii. W sposób szczególny liczę na obecność młodzieży przygotowującej się do bierzmowania wraz z rodzicami.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 12 solenizantów noszących imię: Edyta, Kamila, Robert, Stanisław, Mateusz. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

* * *

Intencje mszalne:

N - 14.IX -  Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego i Adoracja Wieczysta Najśw. Sakramentu

  8.00 - +Jan (11r) +Jadwiga Kryczka

10.30 - w intencji zmarłych po 14.IX 2013 r.

+ Genowefa Obermueller, +Jan Tyburczy, +Kazimierz Jeliński, + Krzysztof Kryczka, +Kazimierz Wiśniewski, +Stanisław Gierat, +Stanisław Paluszkiewicz, +Bronisława Sadowska, +Anna Błachnio, +Alfons Wikariak, +Jan Wasąg, +Albin Sobiech, +Henryk Syrocki, +Stefan Walecki

18.00 - Nabożeństwo różańcowe na zakończenie Wieczystej Adoracji w naszej parafii

Pn  -   15.IX - 18.00 -  +Stanisława +Tadeusz Miazga

Wt  -  16.IX -   8.00 - +Helena Sobiech

Śr   -  17.IX - 18.00 - +Józef Amtmański

Czw -18.IX-    8.00 - +Józefa +Stefan +Helena +Stanisław Zielińscy

Pt -    19.IX - 18.00 - +Maryla +Tadeusz Ordon

Sb-    20.IX -   8.00 - +Marek +Selma Smyk +Bożena +Zygmunt Zasaccy

N    - 21.IX -    8.00 - +Wiktor (16r) +Janina Walczak +rodzice

                       10.30 -  w intencji wszystkich Parafian