2021-10-17

Bóg zapłać za ofiary złożone na fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży. Zebraliśmy 280 zł

* * *

W dniach 8-10 października drużyny dziewcząt i chłopców z SL-SALOS Przeczno uczestniczyły w XXV Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu w Krakowie. Do Krakowa wyjechaliśmy już 7 października, żeby cały piątek zwiedzać dawną stolicę Polski. Zespół dziewcząt w swojej kategorii wiekowej zajął 1 miejsce, a chłopcy w finale przegrali 0:2 z gospodarzami Igrzysk drużyną SALOS-u Kraków. Warto dodać, że po meczach eliminacyjnych „każdy z każdym” nasi chłopcy zajmowali pierwsze miejsce w tabeli turnieju wygrywając z drużynami z Połczyna, Kutna, Suwałk i Krakowa. Więcej informacji wraz ze zdjęciami i filmem można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii www.przeczno.pl.

* * *

Dzieci zapraszam na nabożeństwo różańcowe wraz z Mszą św. w poniedziałek i środę na godz. 18.00. Katecheza przed I Komunią św. w niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 na plebanii.

Katecheza przed bierzmowaniem niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele.

* * *

Z inicjatywy róży różańcowej z Przeczna zapraszam członków Żywego Różańca z całej parafii dziś o godz. 15.00 do kościoła na koronkę do Miłosierdzia Bożego po której wyruszymy w procesji różańcowej do kapliczki św. Rozalii.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 13 solenizantów noszące imię Łukasz, Jan, Irena, Marlena i Marcin. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

18 października     św. Łukasz Ewangelista

20 października     św. Jan z Kęt, kapłan, +1473

20 października     św. Irena Portugalska

24 października     św. Marcin, eremita, ok. +580

* * *

N  -  17.X -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - int. Żywego Różańca z Wymysłowa (transmisja on-line)

Pn - 18.X - 18.00 - +Krystyna (15r) +z rodzin Mądrzejewskich i Właśniewskich

Wt - 19.X -  8.00 - o łaskę wiary dla Andrzeja

Śr  - 20.X - 18.00 - +z rodzin Surowców, Kardas, Janiszewskich i Mikulskich

Cz - 21.X -   8.00 - o błog. Boże dla Beaty i Adama Zakrzewskich

N  - 24.X -    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - int. Żywego Różańca z Dębin (transmisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….