2020-05-17

W ramach nowych regulacji prawnych od dziś 15 osób może uczestniczyć w każdej liturgii wewnątrz kościoła, nie licząc służby liturgicznej. Dodatkowo 30 osób, które przyjdą później może uczestniczyć na zewnątrz przy bocznych drzwiach z zachowania większej odległości pomiędzy sobą. Wszystkich obowiązuje noszenie maseczek. Natomiast osoby korzystające z transmisji internetowej zapraszam, aby przyjechały do kościoła do Komunii św. na godz. 13.00. Cały czas oczekuję na indywidualne zaproszenia do odwiedzenia z posługą sakramentalną osób przebywających w domach.

W ramach katechezy przed bierzmowaniem młodzież zapraszam do nawiązania ze mną kontaktu mailowego i telefonicznego, aby omówić formę prowadzenia interaktywnej katechezy drogą internetową. Do jutra planuję zamieścić na stronie internetowej parafii wstępną katechezę dla młodzieży.

Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00.

Szczegółowy program procesji eucharystycznej w Boże Ciało, po omówieniu go z komendą policji w Chełmży, został już zamieszczony na stornie internetowej parafii.

* * *

Serdecznie dziękuję Kasi i Jarkowi Wicińskim oraz Hani Rzepce za odnowienie kapliczki św. Rozalii w przeczeńskim lasku. Zachęcam do modlitwy całymi rodzinami za wstawiennictwem św. Rozalii i św. Rocha, szczególnie aby pandemia koronowirusa ominęła naszą parafię, czego doświadczyli już nasi przodkowie po cudownym uzdrowieniu ostatniego mieszkańca parafii w 1737 r.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 11 solenizantek noszących imiona: Aleksandra, Julia, Wiesława, Iwona, Zuzanna i Joanna. Solenizantkom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronek, które wspominamy w liturgii:

18 maja         św. Aleksandra, męczennica, +303

22 maja         św. Julia, męczennica, +440

24 maja         św. Zuzanna, męczennica, św. Joanna towarzyszącą Jezusowi

* * *

N   - 17.V - VI Niedziela Wielkanocna

                     8.00 - o błog. Boże dla rodziny Zielińskich

                   10.30 - w intencjach rodziny Rudomino (transmisja on-line na www.przeczno.pl)

                   12.00 - w intencji wszystkich Parafian

Pn - 18.V - 18.00 - +Alojzy Lewandowski

Wt - 19.V -  8.00 -  +Czesław Paluszkiewicz

Śr  - 20.V - 18.00 - +Waleria +Franciszek +Jakub Jankowscy +Marta Rutkowska

Czw-21.V -  8.00 - o pojednanie w rodzinie Maćka i Bartka

Pt  - 22.V - 18.00 - +Krystyna Mądrzejewska +z rodziny

Sb - 23.V -   8.00 - +Edmund +Bronisława Klarkowscy +Benedykt +Eugeniusz +Stefania Kran

N  - 24.V - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

                    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                  10.30 - +Helena +Władysław +Henryk Lasek +Kazimierz Okoń (transmisja on-line)

                  12.00 - +Stanisława Łubianka

* * *

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.