2015-04-06

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom Triduum Paschalnego za atmosferę głębokiej modlitwy. Bóg zapłać za zaangażowanie służby liturgicznej: kościelnych,  ministrantów, scholi i organisty. Bóg zapłać za zaangażowanie członkom Bractwa Przemienienia Pańskiego z Wymysłowa oraz członkom Ochotniczych Straży Pożarnych z Przeczna i Dębin. Bóg zapłać za przygotowanie porządku w świątyni oraz za przyniesione kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za podjęte dyżury adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczególną łaską dla całej parafii jest przygotowanie duchowe poprzez liczny udział w rekolekcjach parafialnych na początku Wielkiego Postu oraz nabożeństwach Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu i spokojne przeżycie sakramentu pokuty i pojednania. To wszystko w połączeniu z atmosferą świąteczną w naszych domach otwiera nas na obfite działanie łaski Bożej w naszych sercach.

* * *

Przez 8 dni trwamy w liturgicznym obchodzie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Niech doświadczenie bliskości Zmartwychwstałego Pana towarzyszy nam w sposób szczególny w tych dniach. Na zakończenie oktawy Zmartwychwstania Pańskiego przeżyjemy II Niedzielę Wielkanocną, z woli św. Jana Pawła II, jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie kolejny, już 71. Tydzień Miłosierdzia.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 6 solenizantów noszących imię: Julia i Michał. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki waszych patronów od chrztu świętego.

* * *

Pn - 6.IV - Poniedziałek Wielkanocny

                        8.00 - +Bożena +Walenty Kowalscy

                10.30 - chrzest Julii Obermueller i Stanisława Pernak

Wt    -  7.IV -  8.00 - o błog. Boże dla Doroty - I

Śr     -  8.IV -  św. Julia Billiant, zakonnica, +1816

                        8.00 - o błog. Boże dla Doroty - II

Czw -  9.IV-   8.00 - o błog. Boże dla Doroty - III

Pt    - 10.IV -  św. Michał de Sanctis, zakonnik, +1625

                        8.00 - o błog. Boże dla Doroty - IV

Sb   - 11.IV -   8.00 - o błog. Boże dla Doroty - V

N    - 12.IV - Niedziela Miłosierdzia

                        8.00 - o zdrowie Stanisławy i Mieczysława Dębków

                      10.30 - w intencji wszystkich Parafian