2023-06-11

Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie procesji Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiatki i całej służbie liturgicznej. Dziękuję Bractwu Przemienienia Pańskiego za obsługę procesji przez całą oktawę Bożego Ciała do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek. W tych dniach Msza św. o godz. 18.00 w łączności z procesją Eucharystyczną wokoło kościoła. Dzieci I-Komunijne biorą w niej udział w swoich strojach komunijnych.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 10 solenizantów noszących imiona: Antoni, Justyna, Alina, Jolanta, Elżbieta i Marek. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

13 czerwca   św. Antoni z Padwy, franciszkanin, +1231

16 czerwca   św. Justyna z Moguncji, męczennica z V wieku, św. Alina, męczennica z VII wieku

17 czerwca   bł. Jolanta, zakonnica z XIII wieku

18 czerwca   św. Elżbieta z Schónau, dziewica z XII wieku, św. Marek, męczennik z III wieku

W kalendarzu słowiańskim   czerwca wspominamy

* * *

Intencje mszalne:

N   - 11.VI -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     10.30 - +Jerzy +Gertruda +Zygmunt Muszytowscy +Helena +Aleksander Finc (transmisja on-line)

Pn  - 12.VI - 18.00 - +Tadeusz Kardas (21r)

                    na plebanii Msza św. w intencji: +Wiktor +Teresa +Zdzisław +Edward Byra

Wt - 13.VI - 18.00 - +z rodziny Szachta

Śr  - 14.VI - 18.00 - +Janina +Józef Obermueller

Cz - 15.VI - 18.00 - +Andrzej Gendek

Pt  - 16.VI - 18.00 - +Antoni Gierat

Sb – 17.VI -  8.00 - +Maria Mięsikowska (int. z pogrzebu)

N  - 18.VI -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     10.30 - o błog. Boże dla Stanisławy Dębek w 90 urodziny (transmisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele Toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….