2019-11-01

Dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych znosi post piątkowy. Po sumie tradycyjna procesja z modlitwą różańcową na cmentarzu. W sobotę 2 listopada wspomnienie wszystkich zmarłych. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 12.00 i 18.00 połączone z wypominkami jednorazowymi. Z racji przypadającej jutro pierwszej soboty miesiąca zapraszam na nabożeństwo różańcowe połączone z Mszą św. o godz. 8.00.

Przez całą oktawę uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada można każdego dnia uzyskać łaskę odpustu zupełnego w intencji zmarłych nawiedzając cmentarz z modlitwą w intencji wybranej osoby zmarłej oraz dołączając modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Jak przy każdym odpuście konieczny jest stan łaski uświęcającej i gorące pragnienie zerwania z każdym grzechem, zwłaszcza tym, który najczęściej się powtarza. W intencji zmarłych odczytywanych w wypominkach całorocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00 lub 10.30.

Można również zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Eucharystia w której uobecnia się ofiara Jezusa na krzyżu niesie z sobą wyjątkową moc w niesieniu pomocy naszym zmarłym.

Przypominam również o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsc na cmentarzu. Na dzień dzisiejszy mamy 52 miejsca, których rezerwacja się skończyła przed kilku laty.

* * *

„Nieplanowane” to fabularny film oparty na prawdziwej historii Abby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej w USA, która przeszła przemianę i od kilku lat jest znaną obrończynią życia. Dzieło odsłaniające kulisy przemysłu aborcyjnego wstrząsnęło Ameryką. Po raz pierwszy od wielu lat odwróciła się tendencja świadomości społecznej na temat aborcji oraz zmian w prawie. Od premiery 9 stanów w USA zmieniło prawo na bardziej chroniące życie, kilkuset pracowników klinik aborcyjnych odeszło z pracy. Niedługo po premierze było jasne, że „Nieplanowane” to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne, to obraz, który naprawdę zmienia świadomość ludzi. Ruchy pro-life także w Polsce traktują ten niezwykły film jako wielką szansę i apelują, by włączyć się w dzieło jego popularyzacji. Film wchodzi do polskich kin 1 listopada. W Toruniu będzie wyświetlany do 7 listopada w kinie Plaza przy ul. Broniewskiego o godz. 18.00

Patronatem film objął go Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Kilka dni temu dzieło otrzymało również nagrodę specjalną Prezydenta Rzeczpospolitej na Festiwalu w Niepokalanowie jako „film, który zmienia życie”.

* * *

Pt   -  1.XI - Uroczystość Wszystkich Świętych

                     8.00 - +z rodzin Dokurno i Kołpackich

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                                procesja na cmentarzu

Sb   -  2.XI - wspomnienie Wszystkich Zmarłych

                     8.00 - int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

                                nabożeństwo pierwszo-sobotnie

                   12.00 - w intencji wszystkich zmarłych

                   18.00 - w intencjach Ojca Świętego

N  -  3.XI -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - +Władysława (1r) +Szczepan Barnat