2024-01-28

W ubiegły weekend nasi chłopcy starowali w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu, które odbyły się w Szczecinie. Na około 50 aktywnych w Polsce Stowarzyszeń Lokalnych Salezjańskiej Organizacji Sportowej sam udział w mistrzostwach Polski jest już sukcesem. Dla najmłodszych z rocznika 2013 i młodszych był to udany debiut. Starsza drużyna z rocznika 2009 zdobyła brązowy medal. Gratulujemy! Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

* * *

Gorąco zachęcam rodziców dzieci ze szkoły podstawowej do zakupu „Małego Gościa Niedzielnego”. Nauka czytania przez dzieci dobrej prasy jest ważnym elementem edukacji nie tylko religijnej, ale również obywatelskiej. Jeśli znajdziecie na polskim rynku lepszy miesięczni to chętnie go wprowadzę do kolportażu parafialnego. Na dzień dzisiejszy nie znam lepszej lektury.

* * *

W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjne święto Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszę św. przynosimy ze sobą gromnicę – świecę, która towarzyszy nam od chrztu,  przez uroczystość I Komunii św. aż do ostatnich chwil naszego życia.

* * *

Intencje mszalne:

N  -   28.I  -   8.00 - +Marian (1r) +Karolina +Henryk Gałka

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-lne)

Pt  -   2.II Święto Ofiarowania Pańskiego

                     od  8.00 - odwiedziny chorych

                     od 18.00 - spowiedź św.

                     ok. 18.15 - Msza św. -  

Sb -    3.II -  14.00 - o błog. Boże  dla Teresy Okoń w 90 urodziny

N   -   4.II -    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                     10.30 - +Zbigniew Kowalski (int. z pogrzebu) (transmisja on-lne)