XXIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej 18-20.09.2015

Kolejny sukces SL-SALOS Przeczno

Po zdobyciu brązowego medalu w XIX Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu, które odbyły się w dniach 6-8.II.2015 w Rumii nasi piłkarze zdobyli srebrny medal na XIII Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Świętochłowicach na które pojechaliśmy w dniach 18-20.09.2015. Już sama podróż sprawiła większości nie lada frajdę, gdyż pierwszy raz podróżowali pociągiem.

Braliśmy udział w rozgrywkach piłki nożnej w kategorii rocznika 2002 i młodsi. Po rozgrywkach w fazie grupowej, którą wygraliśmy pokonując Pogrzebień 5:3 i Suwałki 7:1 czekaliśmy już ze srebrnymi medalami na niedzielny finał.

Niestety w finale polegliśmy po zaciętej walce z zespołem AMICO Lubin 2:7. Zdobycie srebra przez naszych chłopaków i tak uważam za ogromny sukces bo zostawiliśmy za sobą takie drużyny jak: Szczecin, Dąbrowę Górniczą, Suwałki, Pogrzebień (koło Raciborza).

Drużyna SL-SALOS Przeczno wystąpiła w składzie: Hubert Orczykowski, Szymon Orczykowski, Adrian Szydłowski, Konrad Kurzeja, Dawid Dynas, Michał Dynas, Karol Gładyszewski, Bartosz Muszytowski, Łukasz Lasek, Dominik Sala, Hubert Sala i Karol Przybyszewski.

Podczas Igrzysk opiekę nad zawodnikami sprawowali: Wojciech Ziółkowski – trener,  Orczykowska Magdalena, Teresa Sala i Tomasz Gałka. Emocji i dopingu podczas meczów nie brakowało mimo tak małej reprezentacji z Przeczna. Podczas rozgrywek i wręczenia medali już tradycyjnie nie zabrakło pytania: “Przeczno, a gdzie to jest ?”.

Tomasz Gałka